Príbeh predaja meštiackeho rodinného domu v centre mesta Piešťany.

Kto má o meštiackeho domy najväčší záujem? Ako rýchlo sa tieto typy domov predávajú?

Každá nehnuteľnosť má svoje plusy a mínusy. Každá je tak jedinečná, že už taká istá sa častokrát nedá nájsť.

Tento dom, ktorý mal svoje čaro vo vysokých stropoch, veľkých okenných otvoroch, v architektúre, určite nebol pre každého. A našou úlohou bolo nájsť toho jedinečného záujemcu. Podarilo sa. Prišli klienti, ktorých táto dobová výstavba, poloha, architektúra a priestor oslovil.

Avšak chodili i záujemci, ktorí uvažovali nad nadstavbou – budovaním ďalších bytov v dome, čo nehovoríme, že nebolo reálne, ale nebolo to to pravé, čo sa očakávalo. Chceli sme, aby dom naďalej stál a bol užívaný ako dom s vynikajúcou polohou a vytvoril budúcej rodine čarovný domov.

Takéto typy domov sa predávajú dlhšie, niekedy pol roka, niekedy rok, častokrát i dlhšie. Nie je sa však čomu čudovať. Veľa mladých ľudí dnes túžia po moderných domoch, starší po domoch, ktoré nemusia rekonštruovať. Preto si takýto dom vyžaduje záujemcu, ktorý miluje starú architektúru, je tvorivý, rád sa zaoberá každým detailom, chce si budovať svoje bývanie po svojom a zároveň ho to neunavuje, ale skôr napĺňa, že má možnosť tvoriť a zároveň hľadať možnosti, ako takúto jedinečnú stavbu pri zachovaní architektonických prvkov zrekonštruovať.

Teší nás, že takáto rodina prišla, dom zrekonštruujú, charakter stavby sa nezmení, iba sa oblečie do nového šatu s dodržaním pôvodnej architektúry, čím sa z neho stane krásne sídlo s nádychom minulosti.

Trvalo nám 5 mesiacov, kým sa ideálny záujemca našiel. 

Po podpísaní zmlúv nás oslovili ďalší traja záujemci, ktorí však už šancu kúpiť tento dom nestihli. Je to škoda, že častokrát sa viacerým záujemcom páči nehnuteľnosť, ale pravdepodobne však vnútorne stále váhajú, nezareagujú včas a neskôr je už neskoro.

Ak sa Vám akákoľvek ponuka páči, reagujte rýchlo, dohodnite si obhliadku, pretože raz vidieť je viac ako tisíc slov. Nehnuteľnosť Vás musí očariť priestorom, musíte mať ten pocit, že je to to, čo hľadáte. Až po tomto momente sa môžete rozhodovať, či kúpu realizovať alebo nie.

 

Marcela Bartovicová, RSc., realitná kancelária AB Contact, s.r.o.