Dôvera je základom aj v realitách

Isto si spomeniete, ako Vám v prípade potreby Vaši priatelia pomôžu svojou radou alebo nasmerovaním, ak hľadáte riešenia konkrétnych problémov v ich „obore“. Nezáleží na tom, či je to osobný alebo pracovný problém, oprava bicykla, tip na dobrú knižku, práca v záhradke, alebo niečo špecifickejšie. S dôverou sa na nich obraciate, viete, že Vám neporadia zle. A ak náhodou nevedia, tak sa za to nehanbia a nemúdria sa za každú cenu. To je vybudovaná vzájomná dôvera.
Takisto svojho stolára, kaderníka, maséra, či športového trénera si vyberáte na základe dobrých skúseností a dôvery.
Podobné je to aj pri vážnejších životných situáciách. Dôveru prechovávame k svojmu lekárovi, právnikovi, účtovníkovi, automechanikovi.
Rovnako, aj keď žiaľ to nie tak vždy je, by to malo byť aj v realitách. Preto v našej kancelárii od začiatku jej existencie dbáme na to, aby základným kameňom všetkých vzťahov bola vzájomná DÔVERA a túto sa snažíme systematicky budovať. Pre našu úspešnú prácu je nevyhnutné, aby nám predávajúci verili, že naozaj urobíme všetko preto, aby sme ich nehnuteľnosť predali, čo najlepšie. Aby nám vlastníci budov dôverovali, že sa o ich majetok budeme zodpovedne starať. Rovnako potrebujeme, aby nám kupujúci a nájomníci dôverovali, že ich nezavádzame a priebeh obchodu alebo nájmu bude taký, ako im bolo prezentované. O vzájomnej dôvere a podpore medzi kolegami v rámci kancelárie ani nehovoriac.
Budovať takéto vzťahy je nesmierne náročné. Dá sa to dosiahnuť len vtedy, ak spolupracujete s ľudmi, ktorí sú nadstavení podobne ako Vy.
Ak sa rozhodnete využiť služby našej realitnej kancelárie, dopredu Vás upozorňujeme, že nerobíme zázraky a nedokážeme Vám splniť to, čo Vám iní sľúbia. Predstava, že stačí pár fráz, pekných fotiek a predaj sa zrealizuje mávnutím čarovného prútika, je mylná. Tak to v našej brandži nechodí. Málokedy je obchod jednoduchý a bezproblémový. Rovnako špekulácia má u nás dvere zatvorené, to rovno skúste niekoho iného.
Pokiaľ nám však dáte dôveru, my Vám ju radi opätujeme. A k tomu pridáme to najcennejšie čo máme, náš čas a našu energiu. Garantujeme Vám, že ku každej úlohe pristúpime zodpovedne a pred problémami sa nebudeme schovávať. K Vášmu prípadu budeme pristupovať ako k vlastnému. Budeme nad ním rozmýšľať aj „mimo pracovnej doby“. Podelíme sa s Vami o naše skúsenosti, vedomosti (know-how), myšlienky, nápady, a ďaleko viac. A to aj s vedomím, že nie každú nehnuteľnosť nakoniec predáme (alebo prenajmeme). Aj v takom prípade sa Vám však vždy pozrieme bez hanby a s čistým svedomím do očí, s vedomím, že sme pre to urobili v rámci našich možností maximum.
Bez dôvery to však ide veľmi ťažko, podobne ako v osobnom živote. Tak ako je dôvera základom úspechu, vzájomnej spokojnosti a šťastia, tak naopak nedôvera je základom neistoty, stresu a vnútornej nespokojnosti. Bez dôvery nedokážeme robiť veci kvalitne (profesionálne) a preto ich aj odmietame robiť.
Ak sú Vám naše hodnoty blízke, radi sa staneme Vašim realitným poradcom.
Andrej a Marcela Bartovicoví, realitná kancelária AB Contact, s.r.o.